wróć do strony głównej


ÓŻANIEC NA FALACH RADIOWYCH, W TELEWIZJI I W KINIE



„Modlitwa wraz z Maryją, zwłaszcza Różaniec, – słuchajcie dobrze – Różaniec – czy codziennie modlicie się na różańcu ? Nie wiem ? Czy aby na pewno ? Modlitwa wraz z Maryją, a zwłaszcza Różaniec ma także wymiar „zmagania”, walki, modlitwy, która wspiera w walce ze złym i jego wspólnikami” (Ojciec Święty Franciszek).


reprod. z obrazka

Radio Maryja Różaniec: codziennie 7.30; 12.30; 20.20 http://www.radiomaryja.pl/

Częstotliwości odbioru Radia Maryja na UKF dla poszczególnych obszarów w całej Polsce znajdziesz na stronie: http://www.radiomaryja.pl/antena/nadajniki/l

Radio Maryja można także słuchać na żywo w internecie: http://www.radiomaryja.pl/live/

Radio Jasna Góra UKF-FM 100,6 MHz Modlitwa różańcowa: 07:30 http://www.radiojasnagora.pl

Radio Niepokalanów 102,7 fm woj.mazowieckie; 98,6 fm woj. Łódzkie Różaniec z franciszkanami codziennie: 19.30 http://www.radioniepokalanow.pl

Radio Ain Karim Skomielna Czarna 104,4 FM Różaniec: poniedziałek-piątek 7.30; sobota 7.50; niedziela 8.00 http://radioainkarim.pl

Radio Anioł Beskidów Bielsko-Biała 90,2 FM Różaniec codziennie: 6.00; 12.30; 17.30 (w maju i czerwcu 17.00) oraz o 21.30 http://www.aniolbeskidow.pl

Katolickie Radio Em Katowice 107,6 fm Różaniec codziennie: 5.30 i 00.15 http://www.radioem.pl

Katolickie Radio Ciechanów 104,3fm; 103,9fm Różaniec codziennie: 5.30 http://www.radiokrc.pl

Radio Fara Przemyśl 98,2 MHz; 104,5 MHz Różaniec codziennie 15.35 http://www.radiofara.pl

Katolickie Radio Głos Pelplin Różaniec św. i Apel Jasnogórski codziennie: 20.45 http://radioglos.pl

Radio Nadzieja Diecezja Łomżyńska 103,6 fm Modlitwa różańcowa codziennie: 6.00 i 20.30 http://www.radionadzieja.pl

Katolickie Radio Podlasie Siedlce 101,7fm; 106,0 fm Nabożeństwo różańcowe codziennie: 20.30 http://radiopodlasie.pl

Radio Rodzina Kalisz 103,1 FM Różaniec z udziałem słuchaczy: 19.30 wtorek, czwartek, sobota http://www.radiorodzina.kalisz.pl

Radio Via Rzeszów 103,8 FM; 94,1 FM Różaniec codziennie: 20.30 http://www.radiovia.com.pl

Katolickie Radio Zamość 90,1 FM Różaniec codziennie: 19:00 http://www.radiozamosc.pl

Telewizja TRWAM tv-trwam.pl Różaniec codziennie: 20.20

Katolickich rozgłośni radiowych można słuchać w internecie: Radio internetowe http://www.radio81.pl/religijne.htm

Katolickie stacje radiowe online http://www.grupa-m-a.424.pl/?file=kop11.php

Powstało również radio sercańskie, które jest częścią portalu. Radio nazywa się „Profeto”, co w języku esperanto oznacza: „prorok”. Jak podano w sercańskim dwumiesięczniku „Czas Serca”: „Gdy włączycie nasze internetowe radio, wchodząc na profeto.pl/radio.html , „... codziennie usłyszycie Ewangelię na dany dzień, cztery razy w ciągu dnia możecie wraz z nami odmówić Różaniec...” (więcej znajdziesz w: „Czas Serca” nr 1(134) styczeń-luty 2015).


Z inicjatywy Fundacji Królowej Różańca (PKRŚ) ruszyło także Pompejańskie Radio Różaniec, które nadaje wyłącznie przez internet (na komputer, telefony, tablety). Przez większość czasu trwa modlitwa różańcowa: oddzielne części albo cały Różaniec Pompejański (kolejne trzy części trwają ok. 65 minut). Dokładny program oraz informacja o możliwości odbioru, znajduje się na stronie: www.radio.rozaniec.info

Oto dwa listy od słuchaczek:

Teresa: Dziękuję za to radio. Wielokrotnie chciałam podjąć odmawianie nowenny Pompejańskiej, ale obawiałam się, czy ją dokończę. Dzięki radiu to przyjemność ! W dniu 19 listopada poczułam takie ponaglenie, żeby zacząć ją odmawiać, więc... zaczęłam.

Bożena: To wspaniała inicjatywa i niech Pan Bóg Błogosławi ! Proszę za wszelką cenę o utrzymanie tego radia. Słucham go kiedy tylko mogę, również przy różnorodnej pracy. Wierzę, że każdy okruch modlitwy jest ważny dla Pana i na pewno zły duch nie ma wtedy do mnie dostępu, a Bóg otrzymuje chwałę. Poza tym, wtedy już nie modlę się tylko sama, a Bóg powiedział: „gdzie dwóch lub trzech...”... Dziękuję Bogu za wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób pomagają lub pomogli przy powstaniu i rozwijaniu tej inicjatywy !...”.

Źródło: "Królowa Różańca Świętego" nr 1(13)/2015



Nagrania Różańca świętego na płytach audio i video - także można pozyskać ze strony internetowej: http://swiatlopana.com/category/modlitwy/rozaniec/. Stamtąd możesz pobrać bezpłatnie nagrania:

Różaniec mp3 – wszystkie części

Różaniec audio na każdy dzień tygodnia video

“Maryja twoja Matka” – Różaniec - film rysunkowy dla dzieci.

O Nowennie Pompejańskiej nagranej na płycie CD - dowiesz się od nas, zaglądając na koniec opracowania NOWENNA POMPEJAŃSKA – NIE DO ODPARCIA.

RÓŻANIEC MUZYCZNY

“Ukazała się nowa płyta wyjątkowego tria: Magda Anioł (wokal), Adam Szewczyk (muzyka), Małgorzata Nawrocka (teksty) Dwadzieścia utworów, które są jednocześnie propozycją dla współczesnego słuchacza, aby w inny sposób popatrzył na medytacje tajemnic różańcowych. Będzie zaskoczony jeśli zdecyduje się to zrobić. Tą płytą modlą się chrześcijanie i słuchają jej ateiści” (“Muzyczny różaniec” Małgorzata Nawrocka “Głos Ojca Pio” nr 1/2020).

DOSTĘPNE SĄ TAKŻE FILMY O RÓŻAŃCU

Stowarzyszenie „Rafael”, nakręciło ciekawy film o Różańcu, który w wersji roboczej nosił tytuł „Wielka Zmiana”, ale po zakończeniu produkcji – zdecydowano się zmienić go na tytuł TERAZ I W GODZINĘ ŚMIERCI. . „To wielka epicka opowieść o sile modlitwy różańcowej, splecionych z nią losach świata i losach pojedynczych ludzi, którym modlitwa ta towarzyszy codziennie, mimo że przez wielu jest pogardzana i wykpiwana” („Dobre Nowiny” nr 7/2019).

Projekcją tego filmu rozpoczęto drugi dzień obrad I Kongresu Różańcowego w Polsce, który odbył się we wrześniu 2017 r. na Jasnej Górze.

Poszczególne relacje ukazujące niezwykłą skuteczność modlitwy różańcowej, pochodzą aż z ośmiu krajów, w których były nakręcone – czasem w bardzo niebezpiecznych miejscach, gdzie napotkani ludzie odważnie mówili o swoich przeżyciach związanych z Różańcem, jak młody żołnierz walczący w Afganistanie, który Maryi zawdzięcza życie; jak uczestnicy krucjaty różańcowej na Filipinach i jeszcze kilku innych.

Jeśli ludzie mają wyjść z czymś po obejrzeniu tego filmu, to niech to będzie absolutne przekonanie, że jest narzędzie do zmieniania tego świata. Po pierwsze, trzeba działać i nie oddawać pola wrogowi. Po drugie – trzeba się zbliżyć do Jezusa, a różaniec jest do tego idealny” – powiedział Andrzej Sobczyk - przedstawiciel Wydawnictwa „Rafael”.

„Rafael” przy współpracy z katolickimi twórcami z innych krajów, stworzył już kilka cennych filmów religijnych. Wśród nich jest także film „Ziemia Maryi”, w którym także zaistniał akcent różańcowy (patrz „RÓŻANIEC W RĘKACH LUDZI MŁODYCH).



Różaniec, a w szczególności Różaniec Pompejański także doczekał się zainteresowania twórców. We Włoszech powstał bowiem film biograficzny „Bartolo Longo, Różaniec i miłosierdzie”, przedstawiający prekursora Sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Pompejach, który był także założycielem Instytutu opiekuńczo-wychowawczego dla licznych chłopców opuszczonych przez rodziców odbywających kary więzienia. Pomysłodawca filmu, obecnie lekarz – Rafaele Vitagliano, sam był wychowankiem tego Instytutu, stąd dzieło to jest wyrazem jego miłości i wdzięczności dla tak szlachetnego człowieka, jakim był Bartolo. Film doczekał się już wersji polskiej, której prapremiera miała miejsce w Zakładzie Karnym nr 2 we Wrocławiu i spotkał się z dobrym przyjęciem osadzonych, którzy oglądali go. Film będzie dostępny na płycie DVD wraz z książką biograficzną. Na tej samej płycie będzie również drugi film, który przekrojowo przedstawia losy Bartolo Longo, opisuje jego wspaniałe dzieła duchowe i społeczne w Pompejach funkcjonujące za jego życia oraz na przestrzeni ostatniego wieku. (Królowa Różańca Świętego” nr 2/2016).

Także w Polsce powstał film o tej samej tematyce, czyli Różańca Pompejańskiego i tegoż samego błogosławionego Apostoła Różańca – w formie tryptyku filmowego pod wspólnym tytułem „Tajemnica Nowenny Pompejańskiej”, którego projekcja w sumie trwa ponad dwie godziny.

W pierwszej części przedstawione jest Sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Pompejach. W drugiej – sylwetka bł.Bartolo Longo – założyciela Sanktuarium. Natomiast w trzeciej części ukazany jest fenomen nowenny Pompejańskiej w Polsce, czyli najważniejsze miejsca związane z kultem Matki Bożej Pompejańskiej w naszym kraju; sylwetki ludzi, którzy przyczynili się do rozwoju nowenny Pompejańskiej, a także świadectwa otrzymanych łask, które zostały wyproszone przez tę modlitwę nowennową. Film, zarejestrowany na płycie DVD można już nabywać. Szczegóły znajdziesz w „Królowej Różańca Świętego” nr 3/2016 oraz na stronie: http://pompejanska.rosemaria.pl/2016/06/tajemnica-nowenny-pompejanskiej-nasz-film-na-dvd-wlasnie-sie-ukazal/- Film ten, na XXXI Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów Niepokalanów 2016 – zdobył I nagrodę w kategorii multimedialnej.

***

We Włoszech nakręcono także film różańcowy (w języku polskim) ZMAWIAJCIE RÓŻANIEC KAŻDEGO DNIA DWADZIEŚCIA TAJEMNIC RÓŻAŃCA według idei, scenariusza i realizacji Andrzeja Solki. Film ukazał się w komplecie 4 płyt DVD. Łączny czas trwania 270 minut, w tym: część Radosna 30 minut, część Światła 55 minut, część Bolesna 65 minut i część Chwalebna 60 minut.

Dzieło to oparte jest na historii, sztuce sakralnej, muzyce i słowie, a miejsca akcji to: IZRAEL-ZIEMIA ŚWIĘTA: Nazaret-Bazylika i Grota Zwiastowania, Pustynia Judejska, Herodion, Betlejem – Bazylika i Grota Narodzenia, Jerozolima; PORTUGALIA: Fatima i Coimbra – klasztor ss.Karmelitanek oraz archiwalne ujęcia z siostrą Łucją, wizjonerką z Fatimy; HISZPANIA: Montserrat i Saragossa; FRANCJA: Lourdes; POLSKA: Częstochowa, Kraków, Kalwaria Zebrzydowska; BOŚNIA HERCEGOWINA: Medziugorje; ROSJA: Kreml, Zagorsk.

Film ten, zrealizowany przed kilku laty, w 2008 roku rozprowadzany był przez Wspólnotę Królowej Pokoju, działającą przy kościele oo.Pijarów w Krakowie ul. Pijarska 2, ale może i dzisiaj byłby dostępny dla zainteresowanych. Może za ośrednictwem internetu udałoby się go nabyć ?



“Kto się trzyma Różańca, to tak, jakby trzymał rękę na mocnej barierze lub na linie przewodniej. Niech więc się nie lęka zboczenia na manowce - ale w to trzeba wierzyć” (MB do Barbary Kloss)

wróć do strony głównej