wróć do strony głównej


ODLITWY O ODNOWĘ MORALNĄ NARODU



Biskupi Polscy w liście pasterskim z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pisali, że nasi przodkowie wymodlili i wywalczyli niepodległość. Wolność jest dana i zadana, ciągle musimy walczyć, aby jej nie utracić.



SZTAFETA RÓŻAŃCOWA

Św. Paweł w liście do Efezjan pisze: „Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich” (Ef 6,12).

Mając na uwadze to wielkie przesłanie APOSTOŁA NARODÓW, polscy franciszkanie konwentualni wdzięczni Bogu i Maryi Królowej Polski za odzyskaną niepodległość i uchronienia nas od nawały sowieckiej w 1920 r., podejmując duchową walkę z mocami zła, które niszczy nasz naród, postanowili zorganizować Sztafetę Różańcową „przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich” (Ef 6,12). I tak, „z błogosławieństwem prowincjała o.Wiesława Pyzio, w dniu 27 października 2018 r. rozpoczęli Sztafetę Różańcową, która będzie kontynuowana aż do stulecia Cudu nad Wisłą, tzn. do 15 sierpnia 2020 r.

Naszym orężem – przekonują - jest Różaniec święty. Każdy uczestnik Sztafety podejmuje się przez jedną godzinę w tygodniu, przez cały czas trwania Sztafety, trwać na modlitwie różańcowej w następującej intencji:o wyzwolenie nas, naszych rodzin i całej naszej ojczyzny, od wszelkich zniewoleń demonicznych, skutków przekleństw, złorzeczeń, paktów i cyrografów diabelskich, praktyk okultystycznych, magicznych, spirytualistycznych, wpływu złej literatury, sztuki, muzyki, kinematografii, gier komputerowych itp.

Aby się zapisać do Sztafety Różańcowej wystarczy podać dzień tygodnia i godzinę, w której będziesz odmawiać Różaniec święty we wspomnianej intencji. Wystarczy wypełnić poniższy formularz, podając dzień tygodnia i godzinę. Na podany w formularzu adres e-mail przyjdzie potwierdzenie przystąpienia do akcji.

Osoby, które mają nieregularny plan tygodnia (pracują na zmiany, dużo podróżują itp.), mogą zapisać się jako "wolny strzelec". Osoby takie odmawiają Różaniec (w tygodniu godzinę czasu) w intencjach Sztafety w dowolnym dla siebie czasie.

W przypadku zaistnienia przeszkody w odmówieniu Różańca w wybranej godzinie, uczestnik szuka zastępstwa we własnym zakresie, może się zamienić z innym uczestnikiem. Kiedy jednak nie uda się znaleźć zastępcy, wtedy uczestnik odmawia godzinę Różańca w najbliższym wolnym terminie. Ważne, aby każdy uczestnik Sztafety w tygodniu poświęcił godzinę na modlitwę różańcową w intencjach Sztafety.

Takie były warunki Sztafety Różańcowej, która trwała od 27 października 2018 r. do stulecia Cudu nad Wisłą 15 sierpnia 2020 r. i w nieustannej modlitwie różańcowej zjednoczyła 5068 osób duchownych oraz świeckich. Na liczne prośby uczestników Sztafet franciszkanie postanowili kontynuować to Boże dzieło w zmienionej i rozszerzonej formie, nadając mu tytuł Kampanii Różańcowej. Szczegóły na temat tej nowej inicjatywy znajdziesz pod zakładką GDZIE DWÓCH LUB TRZECH ZEBRANYCH W IMIĘ MOJE...

PUBLICZNE RÓŻAŃCE

W październiku oraz na początku listopada 2018 r. Krucjata Młodych zorganizowała szereg publicznych spotkań różańcowych w intencji odnowy moralnej narodu polskiego. Modlono się w Krakowie, Tarnowie, Toruniu, Wejherowie, Wrocławiu, Lesznie, Nowym Sączu, Warszawie, Gliwicach, Gorzowie, Rzeszowie, Kędzierzynie-Koźlu, Olkuszu oraz Poznaniu. Po raz pierwszy odmówiono Różaniec w centrum Myślenic, Wieliczki i Wyszkowa. Poza tym, we Wrocławiu odbyły się® dwa dodatkowe spotkania modlitewne w intencjach zadośćuczynienia za grzech aborcji oraz za prześladowanych chrześcijan i ich krzywdzicieli” („Przymierze z Maryją” nr 103/2018). Wśród kolejnych miast, które podjęły tę inicjatywę, znalazła się także Łódź włączyła się do Publicznych Różańców, organizując comiesięczne modlitwy w centrum miasta, każdego 13 dnia miesiąca do października 2019r. włącznie.


      

RYCERSKA WALKA

Dziś [2022r.] przeżywany bardzo niespokojne czasy. „Wojna na Ukrainie, wojny w innych miejscach świata, o których nawet nie wiemy i wojna między nami – o „rząd dusz”. Także dziś toczy się w Polsce wojna na płaszczyźnie religijnej, kulturowej, obyczajowej... Widoczne jest gołym okiem jak deprecjonuje się i usuwa z tak zwanej przestrzeni publicznej znaki przynależności do Chrystusa, jak obrazoburczo traktuje się święte obrazy i symbole, jak wyśmiewa się z ludzi wierzących w Boga w Trójcy Jedynego. To okrutna walka, choć nie polega na stosowaniu przemocy fizycznej. Deprawacja sfery uczuciowej człowieka, ataki na wyznawane i przekazywane w Kościele wartości sprawiają, że wielu ludzi – zwłaszcza młodych – duchowo umiera. Stają się oni jak postaci z wirtualnego świata, generowanego przez zaawansowane technologicznie urządzenia – pozbawione życia, a jednak poruszające się „żywe trupy”, zombie.

Oczywiście nie jest to stan powszechny – dzięki Bogu – ale spotykany coraz częściej i w związku z tym coraz częściej napawający niepokojem. Ale my – rycerze Nieokalanej - nie jesteśmy od tego aby narzekać albo, rozkładając ręce, okazywać swą bezsilność! Mamy Dowódcę – Jezusa Chrystusa. Mamy broń – modlitwę różańcową. I mamy siebie nawzajem – Kościół, czyli armię, która jest niezwyciężona, nawet przez moce piekielne. Musimy tylko ochoczo i uczciwie stanąć do walki... Trzeba nam stanąć na straży wartości zamiast łatwo usprawiedliwiać grzechy swoje lub osób nam bliskich. Bo rycerz to ten, który staje do walki. Ale obowiązkiem rycerskim jest także stać na straży. Zatem odwagi ! (o.Marek Kiedrowicz OFMConv „Rycerska walka” - „Rycerz Niepokalanej” nr 10/2022 – tam znajdziesz całość).



Kiedy warszawskie Kino Muranów w dniach 7-12 czerwca 2022 ogłosiło zorganizowanie festiwalu filmów pornograficznych Post Pxrn Festival Warsaw, tego dnia warszawiacy, dla których normy moralne mają zasadnicze znaczenie, spotkali się pod kinem, aby wspólnie modlić się o przebłaganie za publiczne grzechy przeciw czystości.


reprod „Rycerz Niepokalanej” nr 10/2022

„Czemuż nie wziąć znowu do ręki koronki z wiarą tych, którzy byli przed nami?” (św.Jan Paweł II).

wróć do strony głównej