wróć do strony głównej


RÓŻAŃCOWY SZTURM O ZMIŁOWANIE BOŻE





“Miesiąc maj od wieków jest miesiącem, w którym lud Boży szczególnie żarliwie wyraża swoją miłość i nabożeństwo do Dziewicy Maryi, toteż chwalebne byłoby odkrycie na nowo piękna odmawiania różańca w domu” (Ojciec święty Franciszek).


reprod. “Rycerz Niepokalanej” nr 10/2019

Ostatni rok drugiej dekady XXI wieku już na początku przyniósł tragiczną niespodziankę ludzkości całej Ziemi. Kiedy w Chinach pod koniec stycznia nadzwyczaj hucznie, przez dwa tygodnie obchodzono największe święto chińskiego kalendarza, czyli nadejście Nowego Roku pod “patronatem” szczura – radosny i beztroski nastrój panował w całym kraju. Zresztą podobny nastrój miał miejsce także na całym świecie, bo w Europie, nieco później bawiono się w najlepsze na placach, na ulicach, na łodziach pływających po przepięknych kanałach podczas najsławniejszego Karnawału w Wenecji. A na drugiej półkuli rozpoczynał się jeszcze większy, światowej sławy Karnawał w Rio. Patrząc na przekazy medialne niejeden myślał sobie, że życie wielu ludzi naszym w dzisiejszym świecie jest łatwe i przyjemne.

Chyba nie trzeba przypominać, że wszystkie te imprezy nawiedzane przez gości niemal z całego świata, każdego roku przyciągały ogromne tłumy ludzi przybyłych tam specjalnie po to, aby móc uczestniczyć w atrakcjach karnawału. W tym roku też bawiono się nie mając świadomości, że wśród tych tłumów krąży śmierć, a za nią podążają kłopoty i upadek świata takiego, jaki dotąd wszystkim był dobrze znany. Bo jakby na ironię – w Chinach, z których rozprzestrzeniła się ta śmierć na całą kulę ziemską – nowy rok określany jest również Świętem Wiosny, gdyż kojarzony jest ze zmianą i nadzieją. I rzeczywiście na takie zmiany nie trzeba było długo czekać, bo pojawiły się natychmiast – najpierw w granicach Państwa Środka, a wkrótce bezgranicznie objęły cały świat, zmieniając go do tego stopnia, że stał się nie do poznania. A nadzieja ? Tak, była... tyle że na najgorsze. Bo konsekwencje tych strasznych zmian będą przez długie lata dawały znać o sobie i nikt nie jest w stanie przewidzieć do czego doprowadzą. Może być tak, że bardzo długo będziemy się starali wrócić do normalności, a może być i tak, że nigdy nie wrócimy do tego, co dotychczas było dla nas normalne.

W obliczu światowej pandemii – papież Franciszek w piąty piątek Wielkiego Postu na pustym placu św. Piotra samotnie błagał Boga o oddalenie pandemii koronawirusa, natomiast miesiąc później skierował swój specjalny list do wiernych na całym świecie. W liście tym “zwrócił się z apelem o podjęcie – szczególnie w maryjnym miesiącu, jakim jest miesiąc maj – codziennej modlitwy w rodzinach w intencji zakończenia pandemii koronawirusa. Podkreślił to, że maj od wieków jest miesiącem, w którym "lud Boży szczególnie żarliwie wyraża swoją miłość i nabożeństwo do Dziewicy Maryi", toteż chwalebne byłoby "odkrycie na nowo piękna odmawiania różańca w domu, [zwłaszcza, że dziś] do docenienia tego wymiaru domowego, a także z duchowego punktu widzenia, zmusiły nas ograniczenia pandemii". Podał także przykłady prostych i szczerych modlitw, nawiązujących do dramatu jaki dzisiaj przeżywa cały cierpiący świat. Modlitwy te miałyby kończyć odmawiane Różańce. Zapewnił także, iż on sam będzie "w duchowej jedności" z wiernymi codziennie je odmawiał przez cały miesiąc maj.

"Drodzy bracia i siostry – przekonywał papież - wspólna kontemplacja oblicza Chrystusa z sercem Maryi, naszej Matki, sprawi, że będziemy jeszcze bardziej zjednoczeni jako rodzina duchowa i pomoże nam przezwyciężyć tę próbę. Będę się za was modlił, zwłaszcza za najbardziej cierpiących, i proszę was, módlcie się za mnie" – zwrócił się do wierzących.


reprod. “Rycerz Niepokalanej” nr 10/2019

W pierwszej modlitwie, pokładając całą ufność w Maryi, zwrócił się do Niej w słowach: "Jesteśmy pewni, że zatroszczysz się o to, aby radość i święto – tak jak w Kanie Galilejskiej – mogły powrócić po tym czasie próby" i zakończył słowami codziennej antyfony: "Pod Twoją obronę uciekamy się, święta Boża Rodzicielko, naszymi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych, ale od wszelakich złych przygód racz nas zawsze wybawiać...". W drugiej wyraził solidarność z najbardziej dotkniętymi przebiegiem i skutkami tej straszliwej zarazy, pisząc: "W obecnej dramatycznej sytuacji, pełnej cierpienia i udręki, która ogarnia cały świat, wołamy do Ciebie, Matko Boga i nasza Matko, i uciekamy się pod Twoją obronę. O Dziewico Maryjo, miłosierne oczy Twoje na nas zwróć w tej pandemii koronawirusa, i pociesz tych, którzy są zagubieni i opłakują swoich bliskich zmarłych, niekiedy pochowanych w sposób raniący duszę... Wspieraj tych, którzy niepokoją się o osoby chore, przy których, by zapobiec infekcji, nie mogą być blisko. Wzbudź ufność w tych, którzy są niespokojni z powodu niepewnej przyszłości i następstw dla gospodarki i pracy... Chroń lekarzy, pielęgniarki i pielęgniarzy, pracowników służby zdrowia, wolontariuszy, którzy w tym czasie kryzysu znajdują się na pierwszej linii frontu i narażają swoje życie, aby ocalić inne istnienia. Podtrzymuj ich heroiczne wysiłki i daj im siłę, dobroć i zdrowie".

„Maryja widzi i zna o wiele lepiej niż ktokolwiek inny wszelkie sprawy (potrzeby), które nas dotyczą: pomoc, jakiej potrzebujemy w obecnym życiu, zagrażające niebezpieczeństwa prywatne i publiczne, trudności i choroby, walki o zbawienie duszy... Może i pragnie nam pomóc dzięki modlitwie różańcowej” (Ojciec Święty Leon XIII).

Prosił, aby pamiętać także o opiekunach chorych i o kapłanach, którzy z "troską duszpasterską i zaangażowaniem ewangelicznym starają się pomagać i wspierać wszystkich". I nie pominął naukowców, zalecając modlitwę aby "mogli znaleźć właściwe rozwiązania i pokonać tego wirusa [oraz przywódców państw], aby działali mądrze, z troską i wielkodusznością; pomagając wszystkim, którym brakuje tego, co niezbędne jest do życia, planując rozwiązania społeczne i ekonomiczne z dalekowzrocznością i z duchem solidarności". Prosił też aby przez modlitwę poruszyć ich sumienia, by te "ogromne sumy, przeznaczane na rozwój i doskonalenie uzbrojenia, mogły być wykorzystane do promowania odpowiednich badań, żeby zapobiec podobnym katastrofom w przyszłości". Pamiętał także o tym, by odwołać się do sumień wiernych, aby w imię solidarności i braterstwa dzieci Bożych, w tym trudnym czasie pamiętali o dotkniętych ubóstwem.

List zakończył błaganiem do Maryi Dziewicy: "O Maryjo, Pocieszycielko strapionych, weź w ramiona wszystkie swoje niespokojne dzieci i wyproś, aby Bóg zadziałał swoją wszechmocną ręką i uwolnił nas od tej straszliwej epidemii, żeby życie mogło powrócić do normalnego biegu w spokoju".



Polska zaś, niezależnie od apelu papieża, jako kraj, w którym wiara ciągle jest bardzo silna, szybko się zmobilizowała i mając pewność, że jedynym ratunkiem jest błagalne zwrócenie się do Boga, do Matki Bożej Królowej Polski – zwłaszcza w modlitwie różańcowej – na różne sposoby podjęła tę modlitwę:

1) Przewodniczący Konferencji Episkopatu ks.arcybiskup Gądecki, w dniu 14 marca 2020r. wystosował apel do wszystkich duchownych, do osób konsekrowanych, aby w obliczu pandemii koronawirusa, codziennie o godzinie 20.30, w swoich kościołach włączali się do Ogólnopolskiego Różańca odmawianego w intencji chorych na COVID-19,tych, którzy się nimi opiekują, pracowników służb medycznych i sanitarnych oraz o pokój serc i nawrócenie. Arcybiskup prosił także wiernych, aby o tej samej porze odmawiali w swoich rodzinach Różaniec w łączności duchowej z kapłanami i zapewnił, że sam w tym czasie także będzie się modlił. Apel ten został podjęty także przez zgromadzenia zakonne. W Niepokalanowie modlitwa różańcowa w intencji: wynagrodzenia za grzechy świata, przebłagania Boga, wyproszenia Jego miłosierdzia, oddalenia epidemii oraz wyproszenia deszczu – przez wstawiennictwo św. Maksymiliana i Niepokalanej odmawiana jest w kaplicy św.Maksymiliana.

2) Przyłącz się do Dziecięcego Różańca Nadziei. Pomódl się i zrób rysunek dla chorych na koronawirusa – zaapelował dyrektor legnickiej Caritas ks. Robert Serafin. Duchowe wsparcie dla pacjentów oraz personelu medycznego i wolontariuszy ze strony dzieci ma być pociechą i dodawać sił w chorobie i posłudze chorym. Legnicka Caritas w Jeleniej Górze prowadzi ośrodek opiekuńczo-leczniczy, w którym jest także specjalny oddział dla osób zakażonych koronawirusem. Od dłuższego czasu nie chodzicie do szkoły. Jesteście w swoich domach i uczycie się zdalnie. Nie wychodzicie na podwórko, nie spotykacie się z przyjaciółmi. Myślę, że macie sporo czasu. Chciałbym was poprosić o włączenie się w akcję: Dziecięcy Różaniec Nadziei – pisze w specjalnym apelu ks. Serafin. To duchowe wsparcie ma polegać na odmówieniu przez 5 dni dziesiątka różańca w intencji chorych i personelu. Ks. dyrektor prosi też o włączenie w to dzieło rodzeństwa, rodziców i inne osoby chętne. Ponadto dzieci mają wykonać rysunek ilustrujący tę modlitwę.

Wykonajcie własnoręcznie pracę plastyczną, sfotografujcie ją i prześlijcie na naszego e-maila: rozaniecnadziei@caritaslegnica.pl. Zdjęcia z waszymi pracami będziemy zamieszczać na naszej stronie pod adresem: www.caritaslegnica.pl/rozaniecnadziei/ i Facebooku https://www.facebook.com/Caritas-Diecezji-Legnickiej-395154917583942 Pomóżcie naszym chorym, pracownikom i wolontariuszom oraz wszystkim, którzy tej modlitwy potrzebują na całym świecie – prosi ks. Serafin w dniu 14 kwietnia 2020. (https://ekai.pl/dzieciecy-rozaniec-nadziei-pomoc-w-walce-z-epidemia/)


Reprod. z https://ekai.pl/dzieciecy-rozaniec-nadziei-pomoc-w-walce-z-epidemia/

3) Serwis pompejanska.rosemaria.pl zaapelował, że kto znajdzie w sobie siłę, może uczestniczyć także w inicjatywie odmawiania Nowenny Pompejańskiej w intencji odsunięcia epidemicznego zagrożenia. Jeśli rozpocznie nowennę w dniu 16 marca, to skończy ją 8 maja, czyli w dniu, w którym Sanktuarium w Pompejach obchodzi rocznicę poświęcenia. Jest to również dzień poświęcony św. Michałowi Archaniołowi potężnemu obrońcy także przed zarazami ! W tym dniu w Sanktuarium w Pompejach jest odczytywana Suplika do Najświętszej Dziewicy Różańcowej.

4) Cieszyńskie mamy zmobilizowały do modlitwy różańcowej całe rodziny. W trzy dni w Cieszynie zebrało się 110 osób, które złapały za różańce i modlą się w najważniejszych dziś intencjach - zwłaszcza za zakażonych koronawirusem, służbę zdrowia i kapłanów. Na swój sposób połączyły w jedno praktykę Nowenny Pompejańskiej i róż Żywego Różańca.

Jak w praktyce wygląda ich modlitwa? Zbiera się grupa 20 osób (jak w różach Żywego Różańca). Każda codziennie, przez 54 dni odmawia jedną tajemnicę części radosnej, bolesnej, chwalebnej bądź światła w dowolnie wybranej porze doby. Pierwsze 27 dni to część błagalna, drugie 27 dni - dziękczynna. Osoba, która rozpoczyna pierwszą część, odmawia jeszcze modlitwy początkowe Różańca, a osoba, która kończy cały Różaniec - modlitwę końcową nowenny i całego Różańca. Wielu osobom łatwiej podjąć taką modlitwę niż włączyć się w róże różańcowe. Modlitwa w różach jest zobowiązaniem trwałym, a w naszej "róży" - zobowiązujemy się do odmawiania dziesiątki przez 54 dni.

Bardzo szybko zebrało się 60 osób - mamy ze wspólnoty, ich mężowie, dzieci, przyjaciele - gotowych do modlitwy. A że w obecnej chwili ważnych intencji nie brakuje, pierwsza sześćdziesiątka stworzyła trzy grupy, z których każda modli się przez najbliższe 54 dni (od 14 marca do 6 maja) w następujących sprawach:

pierwsza: o ochronę Bożą, Maryi i Aniołów dla matek w ciąży,

druga: o ochronę przed koronawirusem i jego konsekwencjami dla wszystkich ludzi,

trzecia: o nawrócenie całego świata w tym trudnym czasie,



Pocztą pantoflową, smsami, przez media społecznościowe rozchodziła się wiadomość o cieszyńskiej modlitwie. Do Hani dotarło tyle nowych zgłoszeń, że 15 marca (grupa będzie się modlić do 7 maja) powstały dwie kolejne nowennowe dwudziestki !

czwarta z kolei modli się o siły i Ducha św. dla całego personelu medycznego,

piąta (powstała na specjalne życzenie): o siły i Ducha św. dla cieszyńskiego personelu medycznego.

Ale i na pięciu dwudziestkach się nie skończyło ! Następne 20 osób, w poniedziałek 16 marca (ich modlitwa potrwa do 8 maja) stworzyło grupę szóstą, która modli się:

o ochronę, mądrość i jedność dla kapłanów w tym trudnym czasie.

Cieszyńskie grupki nowennowe są wciąż otwarte na kolejne osoby. Każdy, kto chciałaby dołączyć do tej szczególnej wspólnoty modlitwy, może skontaktować się z Hanną przez e-mail: pompejanka.cieszyn@gmail.com.

Serdecznie zachęcamy do dołączenia do nas albo organizowania się w 15 czy 20-osobowe drużyny - w swoich parafiach czy miejscowościach - które zmobilizują się do wspólnej modlitwy w tym bardzo trudnym czasie epidemii - modlitwy o ochronę przed koronawirusem, o uzdrowienie zakażonych, a także za personel medyczny i kapłanów, posługujących nam wszystkich w nowych, skomplikowanych warunkach. Wszystkim zainteresowanym taką modlitwą, bardzo chętnie pomożemy - wyślemy wzór tabelki, która pomaga w zorganizowaniu się, jak i opis modlitwy.

A oto praktyczne wskazówki dla dwudziestek nowennowych, na wzór powstałych w Cieszynie:

Wszyscy podajemy intencję na samym początku modlitwy: "Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca świętego oraz w tej następującej intencji: ... " i odmawiamy swoją dziesiątkę Różańca. Dodatkowo, dla utrzymania porządku nowenny: osoba, która rozpoczyna pierwsza część różańca, odmawia jeszcze modlitwy początkowe różańca, a osoba, która kończy cały różaniec, odmawia jeszcze modlitwę końcową nowenny i całego różańca:

W części błagalnej czyli przez pierwsze 27dni:

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

W części dziękczynnej czyli przez drugie 27 dni,

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości ? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

(https://bielsko.gosc.pl/doc/6218398.Antykoronawirus-czyli-cieszynska-Pompejanka-dla-kazdego)

5) Ksiądz kanonik Roman Kot proboszcza Parafii MB Pompejańskiej oraz Diecezjalny Moderator Żywego Różańca w Diecezji Warszawsko–Praskiej, w dniu 20 marca wystosował apel do wszystkich czcicieli Matki Bożej Różańcowej, pisząc w nim: “Razem ze środowiskiem parafialnych kół różańcowych i wszystkich modlących się na różańcu, pragnę wszystkich zaprosić do podjęcia od 25 marca, tzn. od Uroczystości Zwiastowania Pańskiego,całodobowej modlitwy różańcowej. Podejmijmy intensywną modlitwę wstawienniczą o zatrzymanie choroby na całym świecie. Z doświadczenia pamiętamy że w modlitwie jest siła i potęga, razem z otwartymi sercami możemy wymodlić cud i łaskę zatrzymania choroby, niech ten czas będzie dla nas wszystkich rozlaniem obfitości łask, przeniknięcia serc głębokim pokojem, czasem wsparcia, ochrony duchowej, niech stanie się dla każdego z nas Bożą tarczą obronną... Wy chorzy i cierpiący, nie wypuszczajcie z rąk Różańca ! Modlitwa wsparta cierpieniem jest wielką siłą. Prawdziwymi ośrodkami i wspólnotami są ciche miejsca modlitwy ludzi w swoich domach. Tam gdzie się modli, tam się decyduje nie tylko o naszym życiu, ale także o wydarzeniach naszego świata, ojczyzny i każdej naszej rodziny. Liczymy na każdą chętna osobę, która w zaciszu domowym, przy zapalonej świecy podejmie stałą godzinną modlitwę. Pomimo tego poświęcenia każdy z pewnością przekona się, że modlitwa będzie szturmem do nieba i wiele będziemy mogli wyprosić, powierzając nasze intencje Bogu przez Maryję... W modlitwie powierzajmy intencje: o zatrzymanie epidemii na świecie, o zdrowie i wytrwanie w cierpieniu dla wszystkich, których dotknęła ta choroba, o opiekę duchową dla służby medycznej, o pokój wewnętrzny dla wszystkich rodzin, a także pamięcią modlitewną otoczmy osoby które odeszły do Pana”.



6) Jeden różaniec to za mało. Zachęcam wszystkich wiernych oraz wszystkich przyjaciół krzeszowskiego sanktuarium Matki Bożej Łaskawej - trwajmy w modlitwie pompejańskiej w intencji ustania pandemii koronawirusa ! ! Może warto w tych dniach wypróbować ten sposób modlitwy – apelował w dniu 30 marca ks. Marian Kopko, kustosz krzeszowskiego sanktuarium i moderator diecezjalny Żywego Różańca diecezji legnickiej. Myśl o podjęciu nowenny pompejańskiej zrodziła się po uroczystości Zwiastowania Pańskiego. Zachęcam – mówił ksiądz - aby każdego dnia w tym trudnym czasie epidemii koronawirusa modlić się nowenną pompejańską. Serdecznie zachęcam do tego modlitewnego szturmu do nieba przez wstawiennictwo Matki Bożej – podkreślał. Przypominał, że wielu z nas pozostaje w tym czasie w domach. Marnujemy wiele czasu i sił na różne troski, lęki, obawy. Wiele czasu spędzamy przed telewizorem. Jeden różaniec to tylko 15-20 minut. Gdybyśmy wszystkie tajemnice spletli w codzienny modlitewny wieniec, to byłaby to odpowiedź na pragnienie i pytanie Jezusa z Ogrójca: “jednej godziny nie mogliście czuwać ze mną?” – przekonywał 20 marca ksiądz kustosz. (https://ekai.pl/nieustanny-rozaniec-o-ustanie-pandemii)

7) W dniu 19 kwietnia czyli w Niedzielę Miłosierdzia Bożego Radio Maryja wraz ze zgłoszonymi słuchaczami z całej Polski oraz Polonii całego świata - rozpoczęło nowennę pompejańską o ustanie epidemii w Polsce i na całym świecie. Jedną część różańca odmawiana jest o godz. 11.30, następne po Mszy św. o godz. 12.00 w kaplicy adoracji.

8) Mężczyźni tworzący grupę Męski Różaniec Warszawa, która od dwóch lat organizuje na ulicach polskich miast różańcowe nabożeństwa wynagradzające, w dniach 1-3 kwietnia 2020 postanowili podjąć post o chlebie i wodzie jako wynagrodzenie za grzechy wraz z błaganiem skierowanym do Matki Bożej Łaskawej – Strażniczki Polski w intencji ustania epidemii koronawirusa na całym świecie.

9) Od dnia 2 maja, czyli od przypadającej tego dnia uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, w warszawskim Sanktuarium Opatrzności Bożej, które dla tysięcy Polaków jest miejscem dziękczynienie i zawierzenia Opatrzności Bożej – rozpoczęła się żywa modlitwa różańcowa pod hasłem: Różaniec Świętych – Nie jesteś sam. Modlitwie patronują święci i błogosławieni, których relikwie znajdują się w tej świątyni. Wśród nich są skuteczni orędownicy wypraszający łaski w czasach zarazy, jak na przykład św. Andrzej Bobola.



Organizatorzy podkreślają, że mimo możliwości, które oferuje nam technika „nie powinniśmy zapominać o tradycyjnych metodach bycia wspólnotą na odległość”. Tak jak zachęcał Ojciec Święty: „chcemy odpowiedzieć na pandemię wirusa pandemią modlitwy, współczucia i czułości”- dodają. Dlatego wszyscy są zaproszeni do udziału w tej modlitwie.

Wspólnotowa modlitwa, jest odpowiedzią na wezwanie Maryi w czasie pandemii koronawirusa. Każdy, kto tylko może, powinien dołączyć się do niej, odmawiając codziennie o godz. 12:00 jedną dziesiątkę różańca m.in. w intencjach papieskich oraz o ustanie pandemii koronawirusa. Dzięki temu dwadzieścia osób modlących się stworzy wspólnotę, w której – jak podkreślają organizatorzy – wybrzmią wszystkie tajemnice. – To tak, jakby jedna osoba odmawiała cztery części różańca. Nieodmówienie tajemnicy nie oznacza grzechu, lecz utratę zasługi, i osłabia siłę modlitwy – wyjaśniają.

To jedyny na świecie taki różaniec, który łączy z Maryją i wspólnotą Kościoła, otwiera na Boga i drugiego człowieka, wzmacnia duchowo modlących się i ich rodziny. – Różaniec odmawiany w duchowej jedności z innymi już wiele razy ratował świat.

Wraz z rozpoczęciem tej modlitwy zostało zainicjowane tworzenie unikatowego różańca, który będzie składał się z 5 dziesiątek do samodzielnego połączenia. Każdy ofiarodawca wspierający dalszą budowę świątyni, może otrzymać ten wspaniały i niezwykły różaniec. Szczegóły na ten temat znajdziesz pod zakładką CIEKAWOSTKI RÓŻAŃCOWE.



https://archwwa.pl/aktualnosci/rozaniec-swietych-nie-jestes-sam-modlitwa-w-intencjach-papieskich-i-o-ustanie-pandemii/

10) „Ostatnio bardzo popularną intencją było modlenie się o ustanie pandemii - – powiedział ksiądz Teodor Sawielewicz na antenie Radia Maryja. To jest chwalebne i piękne. Niemniej jednak, jeśli pandemia minie, a nasze serce i myślenie wciąż będą nienawrócone – może być jeszcze gorzej, niż gdybyśmy byli nawróceni, a pandemia trwałaby dalej...” Dlatego w środę 13 maja 2020, czyli w dniu upamiętniającym pierwsze objawienie Matki Bożej w Fatimie, rozpoczęła się 54 dniowa Wielka Nowenna Pompejańska, która będzie trwała do 5 lipca. Jest tylko jedna intencja tej modlitwy: o nawrócenie grzeszników, „spośród których każdy z nas jako pierwszy powinien z pokorą uderzyć się w piersi... Na ten moment historii Polski i świata jest to uniwersalna intencja”.

Patronat nad tą wielką i niezwykle ważną inicjatywą ,objął ks.Andrzej Siemieniewski - biskup pomocniczy wrocławski, zaś codzienną modlitwę przez 54 dni, prowadzić będą: ks.Teodor Sawielewicz, znany z kanału „Teobańkologia”, oraz ks.Dominik Chmielewski, który przewodniczy wspólnocie „Wojownicy Maryi”.

„Skoordynowana akcja, w którą włącza się kilkanaście, kilkadziesiąt tysięcy osób modląc się dzień w dzień bardzo intensywnie różańcem – mówił dalej - może dać naprawdę dobre owoce. Nawrócenie grzesznika jest o wiele lepsze niż szybkie ustanie pandemii, czy tysiąc uzdrowień z koronawirusa. Pomysł ten wydaje mi się potrzebny, rozeznaję to jako wolę Bożą, jako nastawienie swoich żagli na wiatr Ducha Świętego... Wydaje mi się, że ta intencja jest jedną z tych, o którą Duchowi Świętemu chodzi najbardziej.



Oprócz osób świeckich, które zadeklarowały włączenie się do tej nowenny, swój udział zgłosiło również kilkadziesiąt zgromadzeń zakonnych, a wielu księży obiecało wypromować ją w swoich środowiskach. Wielka Nowenna Pompejańska zostanie podjęta także poza naszą ojczyzną, szczególnie przez Polonię. „Liczymy na to – dodał - że jeden drugiego zapali do tej inicjatywy, nowenna rozleje się po całym świecie i będziemy mieli ludzi, którzy modlą się i w Australii, i w USA, i w Kanadzie, i w Afryce. Może druga czy trzecia edycja podobnej nowenny będzie miała już koordynatorów w różnych krajach w jedności z nami”.

Liczymy, że będzie to potężny głos do nieba, który ostatecznie nawróci nas – modlących się. Gdy my będziemy nawróceni, ta armia modląca się na różańcu, to nastąpi niesamowita zmiana, która dotknie cały świat (ks.Teodor Sawielewicz).

Uczestnicy Wielkiej Nowenny Pompejańskiej mogą odmawiać jedną część różańca dziennie wspólnie z ks.Teodorem Sawielewiczem poprzez kanał „Teobańkologia” o godz. 20.30, ale w modlitwę różańcową można się włączyć także dzięki Radiu Maryja codziennie o godz. 6.30 (w niedzielę godz. 7.15), 12.30 i 20.20, jak również poprzez TV Trwam (wg Moniki Bilskiej/radiomaryja.pl)

11)Od października 2020 – katedra opolska jako jedno z 12 sanktuariów europejskich, została wytypowana do podjęcia modlitwy za Europę. Po inauguracyjnej Mszy Świętej ks.bp Andrzej Czaja przewodniczył modlitwie różańcowej przed obrazem Matki Bożej Opolskiej. „Chcemy w sposób szczególny modlić się za całą Europę – mówił. - Potrzebujemy nie tylko wyzwolenia od pandemii i łaski zdrowia. Potrzeba też wyzwolenia od ateizmu, materializmu, oddalania się od Boga. Chcemy przez wstawiennictwo Matki Bożej prosić Boga, byśmy umieli odbudować to, co zapomniane, to co zostawione, by Europa znowu była pełna tożsamości Twoich uczniów [o Chryste]. Prosimy o Bożego Ducha w sercach Europejczyków, by zapanowała atmosfera otwarcia na Kościół. Prosimy też Panie, byśmy otrzymali od Ciebie taką moc Ducha, byśmy dawali piękne świadectwo. Daj nam moc, byśmy sami nie zaniedbywali Bożego rozwoju i promieniowali swoim życiem na innych”...

Tutaj są ukazane tylko niektóre przykłady rozmaitych pomysłów jakie podejmowali polscy katolicy, zawierzając ten trudny czas Bogu i Matce Bożej w modlitwie różańcowej; ufając w przeogromną moc Różańca świętego.

ŚWIATOWY RÓŻANIEC RYCERSTWA NIEPOKALANEJ

W każdą sobotę w innym miejscu na świecie, wznosi się w niebo modlitwa różańcowa, prowadzona przez miejscową wspólnotę MI (Militia Immakulatae) w intencjach Rycerstwa Niepokalanej oraz o zakończenie pandemii koronawirusa.

Wspólnota franciszkańska wraz ze świeckimi rycerzami Niepokalanej modli się w Niepokalanowie. Sobotnie modlitwy transmitowane są na żywo na Facebooku MI International, można więc włączyć się do nich on-line.

Wszyscy, #rycerzeniepokalanej na świecie są zaproszeni do wspólnej modlitwy o ustanie pandemii, która dotyka świat, oraz w intencjach Rycerstwa Niepokalanej

RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA


Reprod. “Niedziela” nr 10/2020

Mimo trwającej i nieustannie nasilającej się pandemii koronawirusa, nasza Ojczyzna przeżywała wielki zamęt, jakiego chyba w swej historii jeszcze nie doświadczyła. Nie bacząc na niebezpieczeństwo zwielokrotnienia zachorowań, tłumy wulgarnych, agresywnych, i nienawistnych młodych ludzi, a nawet nastolatków oblegały ulice wielu miast. Głoszono, że jest to protest wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego ograniczającego aborcję do wyjątkowo uzasadnionych przypadków jej dokonywania. Trybunał orzekł, że zgodnie z Konstytucją Rzeczpospolitej Polskiej czyli Ustawą Zasadniczą - każde życie poczęte bez względu na etap rozwoju i na stan jego zdrowia - ma być prawnie chronione.

Wkrótce się jednak okazało, że był to tylko pretekst do wzniecenia rewolty, do wystąpienia przeciw Rządowi z żądaniem jego ustąpienia, a zwłaszcza przeciw Kościołowi, przeciwko duchowieństwu, przeciw cywilizacji życia i wszelkim normom moralnym w nauczaniu Kościoła.

Jak widać, wszystkie te działania były ewidentną inspiracją wykreowaną przez szatana, bo znakiem firmującym je, jest błyskawica, z którą Jezus kiedyś porównał go (Łk 10,18). Natomiast jeśli chodzi o ziemskich „mocodawców”, to wbrew kategorycznym zasadom bezpieczeństwa, elity opozycyjne - pomimo stanu pandemicznego – raz po raz nawoływały do eskalacji tych protestów, wzywając wszystkich do udziału w demonstracjach ulicznych. A kto naprawdę za tym stał, kto wspierał finansowo i kto rozpętał te piekielne ekscesy – można domyślić się.

W tej sytuacji świeccy liderzy Polski wierzącej, katolickiej, mającej jasną świadomość tego, że tylko Bóg posiada moc opanowania ich oraz zażegnania niebezpiecznego rozwoju zaistniałych zdarzeń i konsekwencji jakie mogą uderzyć w nas – wezwali Naród do gorącej modlitwy za Ojczyznę, znów ogłaszając Różaniec do granic, tym razem jednak aż... do granic Nieba.



Nie od dziś wiemy o tym, że właśnie modlitwa różańcowa, której święty Jan Paweł II nadał moc egzorcyzmu - jest najskuteczniejszą bronią przeciwko szatanowi.

Różaniec do granic nieba trwał przez cały okres Oktawy Wszystkich Świętych czyli przez 8 dni (od 01.11 do 08.11). Każdy mógł dołączyć do tej Wielkiej Modlitwy, nawet w trakcie jej trwania. W zależności od sytuacji można było modlić się na cmentarzu, w parafii, w jakimś innym miejscu; w domu lub pod przydrożnym krzyżem - o dowolnej godzinie.

Modliły się całe rodziny i pojedyncze osoby, przeżywając to wydarzenie w duchu jedności: świeckich, kapłanów, biskupów i papieża. Jeśli ktoś chciałby włączyć się do wspólnoty, to mógł modlić się razem z licznymi internautami, gdyż przez te dni o 19.00 czuwanie i modlitwa były transmitowane przez internet.


reprod httpsmaksymilian.archibial.pl/aktualności/76-rozaniec-do-granic-nieba

Nabożeństwo modlitewne poprzedzała Msza święta, po której rozpoczynała się adoracja Najświętszego Sakramentu, w którą wplecione były ustalone modlitwy.

1) Modlitwa do Boga Ojca:

Bądź uwielbiony Boże, w Trójcy Świętej Jedyny, Stwórco wszelkiego stworzenia. Ty jesteś Miłością i Źródłem miłości. Dziękuję Ci, żeś mnie tak cudownie stworzył! Dziękuję Ci także za życie członków mojej rodziny, gdyż każdy człowiek jest wyrazem Twojego błogosławieństwa dla mnie, mojej ojczyzny i całego świata.

Niestety my, grzesznicy, często nie potrafimy przyjąć, a niekiedy nawet wprost odrzucamy ten Owoc Twojej miłości. Dlatego bardzo przepraszam Ciebie za każdą zniewagę, jakiej dopuściłem się odrzucając dar życia. Przepraszam za każde odrzucone przez moich Rodaków dziecko poczęte, które jest przejawem obfitości Twojego miłosierdzia dla rodziców, krewnych i całego narodu. Przepraszam Cię za każdego człowieka, który w jakikolwiek sposób przyczynił się do odrzucenia miłości objawionej w zaistnieniu nowego życia. Proszę o łaskę przebaczenia dla mnie, dla mojej najbliższej rodziny, dla moich przodków i potomków.

Jednocześnie pragnę przyjąć do swego serca każde poczęte, a odrzucone życie. Przyjmuję te dzieci, którym choć nie dano przyjść na ten świat, to jednak żyją przed Twoim Obliczem. Nadaję im prawa mojej rodziny i obywatelstwo mojej Ojczyzny. Przebacz nam i udziel daru jedności. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen. (imprimatur N. 5375/2020)

2) Modlitwa skierowana do dzieci:

Wszystkie dzieci nienarodzone zabite w naszych rodzinach, te o których wiemy i te, które są nam nieznane, przepraszamy was i chcemy przyjąć do serca wasze przebaczenie. Prosimy, jeśli już oglądacie Boga twarzą w twarz, wstawiajcie się za nami, by śmierć nie miała dostępu do naszych rodzin. Prosimy o modlitwę za Polskę i cały świat, by wrócił do Boga Ojca, naszego Stwórcy. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen. (imprimatur N. 5375/2020)

3) Psalm 51

Zmiłuj się nade mną, Boże, w swojej łaskawości,
w ogromie swego miłosierdzia wymaż moją nieprawość!
Obmyj mnie zupełnie z mojej winy
i oczyść mnie z grzechu mojego!
Uznaję bowiem moją nieprawość,
a grzech mój jest zawsze przede mną.
Tylko przeciw Tobie zgrzeszyłem
i uczyniłem, co złe jest przed Tobą,
tak że się okazujesz sprawiedliwym w swym wyroku
i prawym w swoim osądzie.
Oto zrodzony jestem w przewinieniu
i w grzechu poczęła mnie matka.
Oto Ty masz upodobanie w ukrytej prawdzie,
naucz mnie tajników mądrości.
Pokrop mnie hizopem, a stanę się czysty,
obmyj mnie, a nad śnieg wybieleję.
Spraw, bym usłyszał radość i wesele:
niech się radują kości, któreś skruszył!
Odwróć oblicze swe od moich grzechów
i wymaż wszystkie moje przewinienia!
Stwórz, o Boże, we mnie serce czyste
i odnów w mojej piersi ducha niezwyciężonego!
Nie odrzucaj mnie od swego oblicza
i nie odbieraj mi świętego ducha swego!
Przywróć mi radość z Twojego zbawienia
i wzmocnij mnie duchem ochoczym!
Chcę nieprawych nauczyć dróg Twoich
i nawrócą się do Ciebie grzesznicy.
Od krwi uwolnij mnie, Boże, mój Zbawco:
niech mój język sławi Twoją sprawiedliwość!
Otwórz moje wargi, Panie,
a usta moje będą głosić Twoją chwałę.
Ty się bowiem nie radujesz ofiarą
i nie chcesz całopaleń, choćbym je dawał.
Moją ofiarą, Boże, duch skruszony,
nie gardzisz, Boże, sercem pokornym i skruszonym.
Panie, okaż Syjonowi łaskę w Twej dobroci:
odbuduj mury Jeruzalem!
Wtedy będą Ci się podobać prawe ofiary, dary i całopalenia,
wtedy będą składać cielce na Twoim ołtarzu.

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku – teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen.

4) Różaniec Święty

5) Adoracja w milczeniu przed Najświętszym Sakramentem

6) Odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego

Znany współczesny charyzmatyk, stygmatyk brat Elia Cataldo; ten, który sfotografował Jezusa - już kilkakrotnie przebywał w Polsce, dość dobrze zna nasz naród i bardzo szanuje nas. On wskazał na ratunek dla Polski, on także miał przesłanie dla nas (można je znaleźć na You Tube), a dowiedziawszy się o tej inicjatywie, gorąco zachęcał wszystkich do udziału w Różańcu Do Granic Nieba.

Papieskie podziękowanie dla Jasnej Góry

W podziękowaniu za włączenie się w światowy maraton modlitewny o ustanie pandemii, Jasna Góra otrzymała od papieża Franciszka specjalny dar. Jest nim kryształowy różaniec...



W liście, który Jasna Góra otrzymała wraz z różańcem, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji w imieniu Ojca Świętego podziękował za odpowiedź częstochowskiego sanktuarium na prośbę Franciszka o włączenie się w błaganie o ustanie pandemii pod hasłem „Kościół modlił się nieustannie do Boga”.

Jasna Góra znalazła się na szlaku różańcowego maratonu w łączności z papieżem i sanktuariami świata 3 maja [2020r.], w uroczystość Królowej Polski. Jej symbolem jest wciąż płonąca w Kaplicy Matki Bożej specjalna świeca ozdobiona papieskim herbem i Wizerunkiem Matki Bożej. Modlitwę podjęło aż 30 sanktuariów na świecie. Transmitowana była na żywo na oficjalnych kanałach Stolicy Apostolskiej przez cały maj, codziennie o godz. 18.00.

Kryształowe różańce jako znak zjednoczenia w modlitwie papież pobłogosławił 1 maja w bazylice św. Piotra w Watykanie. Otrzymały je wszystkie wyznaczone miejsca, w których zanoszone było błaganie o ustanie koronawirusa. („Papieskie podziękowanie dla Jasnej Góry” – wg „Niedziela” nr 23/2021)



Matka Boża przed kilku laty, czyli w 2018 roku, kiedy jeszcze nikt nie przypuszczał, że światu grozi zaraza, w swoim orędziu przekazanym włoskiej mistyczce Giselli Cardia „przestrzegała przed pojawieniem się nowych wirusów. Mówiła, że nadejdą one z Chin i właśnie stamtąd rozprzestrzenił się koronawirus wywołujący pandemię... Gisella będąc w naszym kraju powiedziała: - „Wy, Polacy, jesteście dziś szczególnie chronieni. Wierzcie w to !”… Matka Boża jednak nie ukrywała, że „Polskę czekają wstrząsy. – Ale nie bójcie się - mówiła. Znam waszą silną wiarę i wiem, skąd ona pochodzi. Uczył jej was mój ukochany syn Jan Paweł II” – zapewniała. I dodała, co powinniście robić. – „Proszę, weźcie się za ręce, jeden drugiego, odmawiajcie często Różaniec i bądźcie czujni i mocni w wierze” (wg Jolanty Winiarskiej „Maryja wyciąga dziś dłoń, by chronić Polskę” – „Dobry tydzień” nr 12/2022).

Lepszy świat jest możliwy

„Żyjemy w wyjątkowych czasach i w okolicznościach nigdy wcześniej nie doświadczanych w historii. Wraz z wprowadzeniem wdrożonych środków kontroli po pojawieniu się COVID-19 ludzie są zaniepokojeni i nie wiedzą, co przyniesie przyszłość...

„Pandemia” koronawirusa jest dzisiaj jest tylko jednymz niepokojących ludzi czynników. Jesteśmy zaniepokojeni sytuacją gospodarczą, pokojem między narodami, a nawet wśród mieszkańców tego samego kraju, katastrofami klimatycznymi, cyberatakami itp. Krótko mówiąc, każdy jest na różnych poziomach zestresowany i zaniepokojony o przyszłość.

Powiedziano nam, że musimy zaakceptować nową normalność; że świat, który znaliśmy w lutym 2020 r., nigdy nie powróci. Mówią, że świat musi się zmienić, a zatem musimy być uwarunkowani oczekiwaniem stałych środków zdrowia publicznego i ograniczeniem wolności. Finansjera ma swoje gotowe rozwiązanie: „wielki reset” i „chiński kredyt społeczny” z jednym rządem światowym, obowiązkowymi szczepieniami, depopulacją, śledzeniem, stałym i ciągłym nadzorem, cyfrową walutą itp. Z przerażeniem widzimy zagrożenie, że istoty ludzkie zostaną połączone ze sztuczną inteligencją i przemienione w naszej naturze... [Jednak] możliwy jest inny świat, znacznie lepszy od tego, co planują międzynarodowi finansiści i psychopatyczni miliarderzy. To jest system Kredytu Społecznego Douglasa i Louisa Evena. Nasz system szanuje osobę ludzką w jej wolności i godności...

Możemy dodać, że z tym, co przyniesie przyszłość, nie będziemy w stanie sobie poradzić bez pomocy Boga. W rzeczywistości wszystko, co nadchodzi, jest częścią duchowej bitwy, i potrzebujemy duchowej broni do walki w tej bitwie. Najpotężniejszą bronią, jaką dało nam Niebo, jest Różaniec Matki Bożej.

Odmawianie Różańca pozwoli Duchowi Świętemu oświecić nas w obecnej sytuacji. To św.Teresa od Dzieciątka Jezus powiedziała: „Przez Różaniec możemy otrzymać wszystko. Jest to długi łańcuch, który łączy niebo i ziemię; jeden koniec jest w naszych rękach, a drugi w rękach Matki Bożej”.

Świat, który żyje zgodnie z wolą Bożą jest światem sprawiedliwości... Jezus i Maryja dali nam Różaniec jako broń do zwycięstwa i jako łąńcuch łączący nas z Niebem. Od nas zależy jak go wykorzystamy („Lepszy świat jest możliwy” Alain Pilote - „Michael” styczeń/luty 2022 – tam znajdziesz całość).



“Jesteśmy szczęściarzami. Bo mamy Różaniec. Bo możemy uczepić się tajemnic, które dokonały największych rewolucji w dziejach świata. Bo możemy dać się wciągnąć w te tajemnice... Może dlatego modlitwa różańcowa staje się wciąż, tak jak niegdyś, początkiem wielu rewolucji w naszym życiu i w życiu całej ludzkości” (ks.Rafał J.Sorkowicz SChr).



wróć do strony głównej